Aktif Büyüklüklerine Göre Banka Sıralaması – 2020

Aşağıdaki tablo üzerinden Türkiye’de en çok şubesi olan bankalara, en çok mevduatı olan bankalara , toplam kredi ve özsermaye büyüklüklerine ulaşabilirsiniz.

SıraBankaKuruluş YılıToplam AktiflerToplam Krediler*Toplam Mevduat Toplam Özkaynaklar Ödenmiş Sermaye Net Dönem Kar/Zararı Bilanço Dışı Hesaplar Şube Sayısı
(Adet)
Çalışan Sayısı
(Adet)
1Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş.1863618228.328432154.919403507.16965125.16561003844.1742468596.969176324380
2Türkiye Halk Bankası A.Ş.1938443499.218304512.439284030.35430202.5731250923.751689911.55599818651
3Türkiye İş Bankası A.Ş.1924434744.508269075.887264021.88154623.87445003757.6281343139.005128124133
4Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.1954386845.057274291.714229647.3130515.48525001521.9933891183.80394616865
5Türkiye Garanti Bankası A.Ş.1946374334.636236723.73231061.69351513.09642004936.4292012495.33391818616
6Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.1944373282.809231722.699210943.70140206.9798447.0513336.748089608.14985416950
7Akbank T.A.Ş.1948351448.288192603.405214848.03651541.37552004087.9531798869.3477112831
8QNB Finansbank A.Ş.1987174191.765111425.01899146.9441547533501959.9591227241.27654212291
9Türk Eximbank1987157546.123137033.71408696.35571601044.241282860.27116738
10Denizbank A.Ş.1997148279.9100199.73196804.3317197.2613316.11017.258943972.6470912443
11Türk Ekonomi Bankası A.Ş.1927102451.09770016.27766030.4559472.5582204.39790.988348682.5084959025
12ING Bank A.Ş.198456716.35732524.53837249.0958103.933486.2681291.818354530.3792203941
13Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.195040273.28729307.99904918.7942800530.328545609.9943361
14İller Bankası A.Ş.193335086.56628377.859019988.20616459.9751293.4823542.196192474
15HSBC Bank A.Ş.199033069.1617053.82925324.7743045.78652.29456.07307182.61802075
16Odea Bank A.Ş.201131742.22419077.11720520.4193222.1963288.84222.113205381.045481093
17Şekerbank T.A.Ş.195329745.24821073.92623443.0362152.671158-231.882699292.8252523360
18Alternatifbank A.Ş.199128182.25618276.64815766.7692347.6341730.655165.179113391.33249880
19Fibabanka A.Ş.198421545.37313495.2713217.2151602.136941.161161.614227526.432661566
20Burgan Bank A.Ş.199118696.67813145.58911392.8171898.0811535111.58129805.82835945
21Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş.197518469.47114675.63502258.708850359.66441408.3811315
22ICBC Turkey Bank A.Ş.198617167.8567826.94710180.4181225.63986027.50241771.80841741
23Anadolubank A.Ş.199616366.07312184.74412488.7032658.184600308.597146415.121111642
24Aktif Yatırım Bankası A.Ş.199816164.6627801.21401893.4581193.585305.06284391.83810697
25İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.199514878.33330.12602176.68600506.4183980637.3211299
26MUFG Bank Turkey A.Ş.201213589.6587558.8114590.013987.214527.7138.01213456.614178
27Intesa Sanpaolo S.p.A.201312940.8359788.5635889.8791525.117676.8263.368151.831126
28Citibank A.Ş.198112497.984704.6169660.9292310.31333.753578.56371230.2783381
29Arap Türk Bankası A.Ş.19774599.5251058.7822832.0611017.431440149.3854512.117273
30Deutsche Bank A.Ş.19883779.324971.9411207.661708.28135116.73450775.3931108
31Turkland Bank A.Ş.19913768.5892053.4613210.313368.318650-193.16216763.75817361
32Birleşik Fon Bankası A.Ş.19583418.6481869.978210.845660.607460.52286.2542857.221220
33Nurol Yatırım Bankası A.Ş.19983143.3171782.7180311.88922049.49511344.155161
34Bank of China Turkey A.Ş.20171741.99532.892202.9891404.6591051.23152.6131514.754136
35Rabobank A.Ş.20131670.103929.510.702954.056683.85108.6791840.129130
36Pasha Yatırım Bankası A.Ş.19871605.4391046.5230523.03350017.2881864.757154
37Turkish Bank A.Ş.19811256.563921.204914.45212.3981752.9714611.711633812191
38Bank Mellat19841009.103263.228543.695451.03520026.9571929.386348
39BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.1998892.569663.0760310.046337.2922.9997985.429158
40JPMorgan Chase Bank N.A.1984748.5960155.428567.16210076.426892.213155
41Merrill Lynch Yatırım Bank A.Ş.1992567.38529.0150487.7065087.015448.734141
42GSD Yatırım Bankası A.Ş.1998301.535260.7220244.4445043.30710294.239237
43Habib Bank Limited1982242.18450.6898.41478.279306.777322.908123
44Diler Yatırım Bankası A.Ş.1998175.09577.2640152.6726013.006239.867118
45Société Générale (SA)1989154.5850.26223.39362.87134.673-3.173687.684139
46Standard Chartered Yatırım Bankası Türk A.Ş.1990102.6610088.55740.12610.2280130
47Adabank A.Ş.198460.33200.15256.39180.0223.7781.138127
Toplam4011221.28922628974.222299166.043445544.29491019.28534266.17531211172.26663410289189507

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın